سرویس Voip راه حل کاهش هزینه تماس های شما!

لینکدین اینستاگرام تلگرام

آیا برقراری تماس تلفنی از راه دور برای شما هزینه زیادی دارد ؟ با سرویس Voip برقراری تماس تلفنی از راه دور برای کسب و کار شما کاملا مقرون به صرفه است.

با تکنولوژی سرویس Voip شما میتوانید با استفاده از قدرت اینترنت ، تماس های روزانه و تماس های کنفرانس بزرگ را با هزینه ی پایین برقرار کنید.

در این مقاله شرکت پاپرا به شما توضیح میدهد که سرویس Voip چیست و چگونه در سطح فنی کار میکند و مزایای آن را بیان می کنیم.

 

سرویس Voip چیست؟

Voip به عنوان یک پروتکل صوتی با پروتکل Voice over Internet است. در اصل یک فن آوری است که از اتصال اینترنتی خود به عنوان راهی برای برقراری تماس تلفنی استفاده می کند. این تکنولوژی صدای شما را به یک سیگنال دیجیتال تبدیل می کند که به شما امکان برقراری تماس از طریق اینترنت را می دهد. Voip همچنین می تواند به عنوان تلفن های IP، تلفن های اینترنتی و یا تلفن های همراه یا Broadband استفاده کرد.

 

مزایای استفاده از سرویس Voip چیست؟

سرویس Voip یک راه حل مناسب برای کاهش هزینه های زیربنایی شبکه است. با استفاده از یک سیستم Voip در مقایسه با شبکه تلفن سنتی، برقراری ارتباط تلفنی و تلفنی از راه دور نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد.

این کار می تواند برای کسب و کارهای کوچک و متوسط که قصد کاهش هزینه ها را دارند، کارآمد باشد.

شاید در آینده نزدیک، اکثر شبکه های تلفن همراه از تکنولوژی سرویس Voip برای صرفه جویی در هزینه و خدمات قابل اعتماد تر استفاده کنند.

تکنولوژی همه جانبه سرویس Voip اجازه می دهد تا هزاران تماس از طریق یک Circuit Switch به یک دروازه IP فرستاده شود . بدون اینکه اتصال تلفن شما کند شود.

سرویس Voip
Voip

سرویس Voip چگونه کار می کند؟

Voip اولین بار به عنوان بخشی از پروژه ARPANET در سال ۱۹۷۳ به بازار تجاری وارد شد.

 Vocaltec اولین نرم افزار Voip بود و مفهوم ” تلفن اینترنتی” را تبلیغ کرد، هرچند مصرف کنندگان ارتباط مناسبی با این سیستم برقرار نمیکرند و کیفیت صدا پایین بود اما همانطور که پهنای باند رشد کرد استفاده از Voip  رشد چشمگیری یافت.

پس ، Voip اساسا، یک تماس تلفنی استاندارد آنالوگ به بسته های داده دیجیتال تبدیل می شود که با اتصال اینترنت شما به مقصدشان می رسند. سرویس Voip سیگنال شما را می گیرد و آن را برای انتقال وب تبدیل می کند.

امروزه بسیاری از شبکه های تلفن متکی بر تکنولوژی Voip برای برقراری تماس های تلفنی و بهبود خدمات بین المللی هستند.

تلفن های VoIP چیست؟

ATA:  این رایجترین راه حل سرویس Voip است که به یک Analog Telephone Adapter (ATA) متکی است.

اساسا، آداپتور امکان اتصال یک تلفن آنالوگ به کامپیوتر شما را فراهم می کند. این سیگنال را به بسته های دیجیتالی تبدیل می کند که می توانند از طریق اتصال به اینترنت ارسال شوند.

کامپیوتر به کامپیوتر: با استفاده از گوشی خود به کامپیوتر متصل شده، می توانید از نرم افزار Voip برای برقراری تماس تلفنی بدون پرداخت هزینه خدمات تلفن معمولی استفاده کنید.

IP: این تلفن های ویژه سرویس Voip متکی بر یک اتصال اترنت است که به روتر Broadband شما متصل می شود.

 

شما فن آوری Voip را نصب میکنید، هزینه های ماهانه را کاهش می دهید و از یک شبکه مطمئن تر لذت خواهید برد.

اما این کمترین میزان ازامکانات این تکنولوژی است . شما با ایجاد یک مرکز تماس متمرکز تماس ها را به صورت هوشمند اداره میکنید . همچنین میتوانید ازامکانات بسیار زیاد این تکنولوژی برخوردار شوید.

برای ارزیابی این پست کلیک کنید!
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.پر کردن این فیلد ضروری است *