اهمیت امنیت شبکه در کسب و کار

لینکدین اینستاگرام تلگرام

در بسیاری از شرکت ها ، مدیرانی هستند که با امنیت شبکه مخالفت میکنند. همین جمله ممکنه سوالاتی را در ذهن شما ایجاد کند که آیا واقعا وجود فرآیند خدمات امنیت شبکه برای یک سازمان واجب است؟ آیا نداشتن امنیت شبکه در یک سازمان مشکلی ایجاد میکند؟ آیا عدم وجود آن برای ما یک تهدید به حساب می آید؟ اهمیت امنیت شبکه چیست ؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ داده می شود .

مدیران یک سازمان به صورت دوره ای تهدیدات برنامه های تجاری خود را بررسی میکنند. پس چرا اجرای اکثر برنامه های استراتژیک امنیت شبکه در زمینه مالی رد میشوند؟

جرایم سایبری

در ایران مورخ بهمن ماه سال ۱۳۸۹ برای برقراری امنیت در فضاهای مجازی و رسیدگی به نسل سوم جرایم رایانه ای که جرایم سایبری نام دارد با تشکیل پلیس فتا شرایط تا حدودی قابل کنترل گردید. این در حالی است که خود یک سازمان موظف به ایجاد ساختار امنیتی برای حفاظت در مقابل تهدیدات سایبری است. چون در بسیاری از موارد سوء استفاده ، عمل نفوذ توسط ربات ها انجام میگیرد که نمیتوان برای جبران این خسارت با ربات ها برخورد قضایی نمود.

اهمیت امنیت شبکه

بنابراین اهمیت امنیت شبکه در عصر حاضر برای کسب و کار اصلی شما ، غیر قابل انکار است و رهبران شرکت ها باید بدانند چه تهدیداتی مقابل آنها وجود دارد که موثرترین راه مدیریت این ریسک ، برخورداری از خدمات مدیریت امنیت شبکه می باشد. شاید مدیران فکر کنند که میتوانند این امنیت را برقرار کنند اما برای داشتن جلسات بحث برانگیز و حرفه ای در سطح هیئت مدیره، این اعضا نیاز به کمک فنی دارند . آنها باید تهدیدات سایبری را همانگونه که سازمان در معرض خطرات مالی قرار میگیرد، در نظر بگیرند.

آسیب های جبران ناپذیر بعد از حمله سایبری

البته به نظر میرسد بسیاری از مدیران سطح بالا که نسبتا سن بالاتری دارند ،هنوز خطرات سایبری در شبکه سازمان را لمس نمی کنند تا آنجا که پس از آسیب امنیتی هزینه های بیشتری با ازبین رفتن اطلاعات یا از حرکت ایستادن فرآیند شرکت به سازمان تحمیل میشود. به عنوان مثال در سالهای اخیر با حمله انواع باج افزار (Ransomware) و شیوع این باج افزارها که باعث آسیب پذیری بسیاری از شرکت های دنیا و ازجمله ایران شد، سازمان ها به یک بلوغ دست پیدا کردند و از آن به بعد یک واحد خدمات امنیت شبکه را در ساختار خود جای دادند.

هزینه امنیت شبکه

از یک روی دیگر هزینه تامین و نگهداری شبکه با توجه به اهمیت امنیت شبکه یک پارامتر دیگری است که در شرایط کنونی ، شرکت های ایرانی آن را یک مانع برای رفع نیاز خود میدانند. شرکت امنیت شبکه پاپرا با بهره گیری از تکنولوژی روز فناوری اطلاعات و بهره وری در فرآیند های خدمات IT ، تلاش داشته است هزینه های مربوطه را به حداقل برساند ، تا شرکت های ایرانی در شرایط اقتصاد مقاومتی نیز از خدمات حرفه ای پشتیبانی شبکه بهره مند بمانند.

در مقالات بعدی سایت papra.ir توضیحات بیشتری در زمینه امنیت شبکه و استانداردهای خدمات پشتیبانی ارائه میگردد.

برای ارزیابی این پست کلیک کنید!
[Total: 0 Average: 0]

درباره پیام عظیمی

پیام عظیمی
CCNA, CCNP, ,CEH, SANS 301, 401, 504, CCNA Security, CCNP Security MBA, ITIL v4, ISMS, ,MTCNA, MTCRE, MTCWE, MTCTCE, MTCUME, MTCIPv6E, MTCINE MCSE, LPI 1,2

وبسایت

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.پر کردن این فیلد ضروری است *