طراحی اپلیکیشن و نرم افزار

لینکدین اینستاگرام تلگرام

اپلیکیشن

برنامه ای که به آن برنامه کاربردی یا نرم افزار کاربردی نیز گفته می شود ، یک بسته نرم افزاری کامپیوتری است که یک عملکرد خاص را به طور مستقیم برای کاربر نهایی یا در برخی موارد برای برنامه دیگر انجام می دهد. یک برنامه کاربردی موبایل ، که معمولاً به عنوان یک app خوانده می شود ، نوعی نرم افزار کاربردی است که برای اجرای آن بر روی موبایل یا تبلت طراحی شده است. برنامه ها به طور کلی واحد های نرم افزاری منفردی با عملکرد محدود هستند .یک برنامه می تواند خود شامل یا گروهی از برنامه ها باشد. این برنامه مجموعه ای از عملیات است که برنامه را برای کاربر اجرا می کند.

اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن‌ موبایل عبارت‌ است از از نرم افزارهایی که ارتباط مستقیم با پردازنده‎های سیستم عامل گوشی همراه دارند و مستقیماً درخواست‎های کاربران را انجام می‌دهند.

اپلیکیشن ها در موبایل به صورت مستقیم دستوری را انجام می‌دهند که کاملاً برای کاربران  قابل نمایش  است. برای مثال به کلیه نرم افزارهای گوشی که کاربر توسط آنها به اجرای فرمانی در گوشی می پردازد اپلیکیشن گفته میشود.

مثلا برای فعالیت های مالی بسته به حساب بانکی خود ممکن است از اپلیکیشن موبایل بانک استفاده نمائید و یا ممکن است شما در طول روز به استفاده از ابزارهای دیگری در گوشی همراه خود بپردازید و یا ممکن است برای دنبال کردن رویدادهای ورزشی از اپلیکیشن موبایل شبکه سه استفاده کنید و یا برای دنبال کردن برنامه های تلویزیونی ممکن است از اپلیکیشن اندروید پخش زنده استفاده نمائید.

همچنین برخی کاربران که از طریق فروشگاه اینترنتی به خرید میپردازند ممکن است از اپلیکیشن سایت های مانند اپلیکیشن موبایل دیجی کالا و یا اپلیکیشن موبایل بامیلو استفاده نمایند. همچنین برای مثال ممکن است اپلیکیشن بازی خاصی هم برای PC ارائه شود و هم به صورت اپلیکیشن موبایل ارائه گردد که در این صورت توسعه دهنده نرم افزار سعی میکند این بازی را بر پایه دستگاه های دیجیتال تولید نماید.

برنامه نویسی

تولید نرم افزار مناسب باعث تحول دیجیتال در سازمان خواهد شد. نوع برنامه نویسی نرم افزار فاکتور مهمی است که باید به درستی تشخیص داده شود. زبان های مختلفی در زمینه تولید برنامه به کار گرفته می شود. فن آوری های مورد نظر بر اساس نیاز مشتری و راه حل های ارتباطی برنامه که باید طراحی شود ، انتخاب می گردد.

نود جی اس (Node.Js)

زبانی که برنامه های نوشته شده با آن در مقابل درخواست های متعدد کاملا پایدار می باشد و برنامه نویس با داشتن کلاسهای متعدد برای امور مختلف می تواند خیلی سریع با ادغام خلاقیت به یک برنامه که هم مقیاس پذیر است و هم انعطاف پذیر دست پیدا کند.

پایتون (Python)

با استفاده از فریمورکهای قدرتمند و گزینه های سفارشی سازی آسان، میتوان به راه حل های سریع و قابل انعطاف پایتون دست پیدا کنید. پایتون محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی ۲۰۱۹ لقب گرفت.

ری اکت (React)

این زبان به شما وب سایت و نرم افزار مبایل یک شکل با یک پشتوانه قوی هدیه میکند. برای یک کسب کار که سالها میخواهد نسخه های مختلف نرم افزارش را ارائه کند این بهترین انتخاب خواهد بود. چراکه ممکن است پیاده سازی اولیه قدری زمان ببرد ولی در به روزرسانی ها، هر ۳ نسخه ی web و android و IOS یکجا ایجاد می گردند.

جاوا (Java)

هیچ برنامه نویسی مثل جاوا، مناسب سازمانهای بزرگ نیست. با ما برای راه حل های خلاق و بسیار کاربردی در مقیاس بزرگ همکاری کنید.

پی اچ پی و جاوا اسکریپت (PHP & JavaScript)

برای مشکلات پیچیده خود به راه حلهای ساده عادت کنید. ما از جاوا اسکریپت و پی اچ پی استفاده می کنیم تا با کمترین هزینه ، انعطاف پذیری بیشتری در پروزه ها داشته باشیم.